خانه مطبوعات استان یزد -شماره ثبت 594

اخبار و فراخوان های خانه مطبوعات استان یزد

خانه مطبوعات استان یزد -شماره ثبت 594

اخبار و فراخوان های خانه مطبوعات استان یزد

نماینده هیئت مدیره خانه مطبوعات استان یزد  برای برگزاری مجمع عومی فوق العاده گفت: مجمع عمومی فوق العاده  این خانه  جهت اصلاح  و تصویب اساسنامه خانه مطبوعات بر اساس اساسنامه ارسال شده توسط معاونت محترم مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد  راس ساعت ده و نیم روز یکشنبه بیست و یکم تیرماه 1394 در محل سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری امام علی ع واقع در بلوار دانشجو برگزار می شود .مسعود میرجلیلی افزود: عضو گیری جدید  خانه مطبوعات استان یزد و تکمیل مدارک اعضای قبلی نیز بر اساس اساسنامه جدید در حال انجام است و اعضای خانه مطبوعات در قالب 2 گروه اصلی و افتخاری  عضو خواهند شد. وی ادامه داد: شرایط عضویت در خانه مطبوعات بر اساس ماده 42 اساسنامه باید مورد توجه اهالی رسانه قرار گیرد و ....

نماینده هیئت مدیره خانه مطبوعات استان یزد برای برگزاری مجمع عومی فوق العاده گفت: مجمع عمومی فوق العاده این خانه جهت اصلاح و تصویب اساسنامه خانه مطبوعات بر اساس اساسنامه ارسال شده توسط معاونت محترم مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد  راس ساعت ده و نیم روز یکشنبه بیست و یکم تیرماه 1394 در محل سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری امام علی ع واقع در بلوار دانشجو برگزار می شود .

مسعود میرجلیلی افزود: عضو گیری جدید خانه مطبوعات استان یزد و تکمیل مدارک اعضای قبلی نیز بر اساس اساسنامه جدید در حال انجام است و اعضای خانه مطبوعات در قالب 2 گروه اصلی و افتخاری عضو خواهند شد.

وی ادامه داد: شرایط عضویت در خانه مطبوعات بر اساس ماده 42 اساسنامه باید مورد توجه اهالی رسانه قرار گیرد و با توجه به اینکه بسیاری از اعضا سابق باید بر این اساس مدارک خود را تکمیل و بروز رسانی کنند لذا از همه اصحاب رسانه استان درخواست داریم تا پایان وقت اداری 18 تیرماه 1394 نسبت به تحویل مدارک خود اقدام نمایند. همچنین کاندیداهای هیئت مدیره نیز  تاپایان وقت اداری پنجشنبه 18 تیرماه بدرخواست خود را به آقای جعفری اداره مطبوعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد تحویل نمایند.

نماینده هیئت مدیره خانه مطبوعات استان یزد گفت: بر اساس ماده 42 اساسنامه ،کلیه فعالان مطبوعات ، پایگاههای خبری و نمایندگی ها و سرپرستی های روزنامه های سراسری و خبرگزاری‌ها که در بخش تحریریه و در قالب شغل اصلی و مستمرفعالیت می‌کنند ( اعم از خبرنگار، دبیر گروه ، معاون دبیر گروه ، معاون سردبیر ، سردبیر ، گرافیست، عکاس ، مدیر مسئول و صاحب امتیاز ) که دارای شرایط زیر باشند می‌توانند به عضویت خانه و یا هیأت مدیره درآیند:1 داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران 2 تدین به یکی از ادیان به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی 3 پایبندی به قانون اساسی بویژه اصول بنیادین آن 4 عدم اشتهار به فساد اخلاقی 5 داشتن حداقل مدرک کارشناسی تبصره : احتساب یک مقطع تحصیلی بالاتر برای جانبازان و همچنین به ازای هر 7 سال برای افرادی که دارای سابقه مفید کاری در حوزه رسانه باشند 6 اقامت داشتن در حوزه فعالیت خانه مطبوعات 7 برخورداری از حداقل یک سال سابقه اشتغال اصلی و مستمر بیمه ای (منتهی به هر مجمع عمومی) در یکی از نشریات چاپی یا الکترونیک و یا نمایندگی روزنامه‌های سراسری و خبرگزاری‌ها به عنوان روزنامه نگار ( برای اولین مجمع عمومی سابقه سه ماهه کفایت می کند ) 78 نداشتن محکومیت کیفری موثر (محرومیت از حقوق اجتماعی ) 9 قبول و تعهد اجرای مقررات این اساسنامه و مصوبات قانونی خانه مطبوعات 10 امضای میثاق نامه اخلاق حرفه ای تبصره1 : روزنامه نگاران فعال در رسانه های منطقه ای یا سراسری ، مشروط به آنکه دفتر مرکزی رسانه آنها در استان واقع باشند می توانند به عضویت خانه مطبوعات آن استان در آیند .( نشانی دفتر مرکزی ، همان است که در سایت اداره کل مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی و شناسنامه ثابت رسانه مطابق ماده 18 قانون مطبوعات آمده است .)تبصره 2 : در صورتی که هر عضو در طول مدت عضویت خود حداقل یکی از شرایط بالا را فاقد شود یا مشخص شود از ابتدا فاقد آن بوده ، در خصوص سلب عضویت عضوخانه ، هیات مدیره و در مورد اعضای هیئت مدیره و بازرسین مجمع عمومی تصمیم گیری خواهد نمود.

تبصره 3 : درمورد بند 7 و برای کسانی که بیمه آنان توسط دستگاههای دولتی یا صندوق های بازنشستگی پرداخت می شود ، معرفی نامه رسانه به همراه مدارک مربوط به بیمه و تائید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کفایت می کند . سقف این تعداد برای رسانه ها بر اساس جدول زیر خواهد بود .

روزنامه ها = 10 نفر  = دفاتر سرپرستی روزنامه ها و خبر گزاری ها = 5 نفر = هفته نامه ها = 5 نفر  = سایتهای خبری = 3 نفر  = سایر نشریات = 1 نفر و  برای تمام رسانه های فوق ، انتشار منظم حداقل سه ماه منتهی به برگزاری مجمع عمومی و واقع بودن دفتر مرکزی رسانه در استان ضروری است .

تبصره 4 افراد زیر با معرفی صاحب امتیاز رسانه فعال می توانند به عضویت افتخاری خانه در آیند ( رسانه فعال ،
نشریه ای است که در سه ماهه منتهی به صدور معرفی نامه ، به طور مرتب بر اساس دوره انتشار مصوب خود منتشر شده باشد و در مورد رسانه های فضای مجازی نیز استمرار انتشار مطالب در این مدت رعایت شده باشد ) .

1-افرادی که به عنوان رابط خبری ، مترجم ، ویراستار یا نویسنده با آن رسانه همکاری می کنند .

2 افرادی که در سمتهای خبری یا تحریری اشتغال داشتند و ترک فعالیت حرفه ای نموده اند .

3 - روزنامه نگاران آزاد یا پاره وقت که شغل اصلی و مستمر آنان روزنامه نگاری نیست . ( مشروط به انتشار حداقل بیست مطلب در فاصله یکسال )

4 مشاغل مرتبط با رسانه از چمله چاپ ، توزیع ، فروش، خدمات فنی ، ویزیتوری و همکاران اداری تا تشکیل رسمی صنوف تخصصی .

تبصره 5 : اعضای افتخاری خانه مانند سایر اعضا مشمول پرداخت ورودیه و حق عضویت هستند

تبصره 6 اعضای افتخاری از تسهیلات و خدمات خانه مطبوعات می توانند بهره مند شوند اما امکان نامزدی در انتخابات یا رای دادن به هیئت مدیره را ندارند .

تبصره 7 اسامی اعضای خانه باید در پایگاه اطلاع رسانی خانه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به تفکیک نام و  نام خانوادگی ، نام رسانه ، سمت در رسانه ، تاریخ عضویت در خانه ، سابقه پرداخت بیمه توسط رسانه / رسانه ها منتشر و مرتبا به روز رسانی شود .درج مشخصات افتخاری در فهرست جداگانه نیز بلامانع است .

تبصره 8 هیچکس نمی تواند در بیش از یک خانه مطبوعات عضو شود مگر آنکه ازعضویت یک خانه مستعفی و در خانه مطبوعات استانی دیگر ، عضویت یابد .

میرجلیلی ادامه داد: اهالی رسانه با مطالعه دقیق اساسنامه که در سایت خانه مطبوعات موجود است نسبت به سایر شرایط اطلاعات لازم را کسب کنند و خبرنگاران در شهرستانها نیز می توانند از طریق رسانه خود برای ثبت نام اقدام کنند.

نماینده هیئت مدیره خانه مطبوعات استان یزد گفت: از فعالان رسانه ای و مدیران مسئول تقاضا داریم هرچه سریعتر نسبت به عضویت پرسنل خود  بر اساس شرایط مندرج در اساسنامه اقدام نمایند تا انتخابات راس تاریخ مکرر برگزار شود.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۴/۰۳
خانه مطبوعات استان یزد-شماره ثبت 594 استان یزد

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی